Pomóż nam podarować dzieciom szansę na poradzenie sobie z uległością, hejtem, agresją i wykluczeniem! 

Co 2h w Polsce jakiś nastolatek dokonuje próby samobójczej!

W zastraszającym tempie wzrasta ilość dzieci chorych na depresję. Najbliżsi często nie wyłapują pierwszych objawów choroby, uznając, że to nastoletni bunt. Gdy dziecko wypowiada na głos myśli samobójcze, przyjmują, że tylko tak mówią. Objawy tej choroby ma już co 5 polskie dziecko. Podarujmy nastolatkom szansę na poradzenie sobie z hejtem, agresją i wykluczeniem. Nauczmy technik i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, by zapobiec depresji i próbom samobójczym. Zbierzmy środki na „Trening Kontroli Złości” dla 100 nastolatków i ich rodziców.

Pomóż nam zebrać środki na
„Trening Kontroli Złości”dla nastolatków.
Dołącz do akcji w prosty sposób:

1. Przeczytaj o projekcie. Dowiedz się o skali problemu i udostępnij akcję znajomym
2. Podaruj od Siebie na ten cel dowolne wsparcie
3. My obejmiemy opieką warsztatową 100 nastolatków do końca 2019

Aby zrealizować ten projekt i pomóc dzieciakom, potrzebujemy Twojego wsparcia:

Wierzymy, że z TWOJĄ pomocą damy radę!

Czym jest „TRENING KONTROLI ZŁOŚCI” dla nastolatków ?

Jest to Trening Zastępowania Agresji ART, został opracowany 1984 r. przez Arnolda Goldsteina i Barego Glicka na Uniwersytecie w Syracuse USA. Skuteczność ARTu potwierdzona licznymi badaniami zaprocentowała w Polsce rekomendacją do realizacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Trening pochodzi z nurtu metod poznawczo - behawioralnych, polegających na tym, że dokonując poznawczej analizy sytuacji, w której znajduje się uczestnik treningu oraz wykorzystując umiejętności modelowania i system pozytywnych wzmocnień - dokonuje on zmiany w swoim życiu. Ci młodzi ludzie będą mieli szansę poznać skuteczne narzędzia kształtowania umiejętności. W 6 krokach przejdą warsztat, na końcu którego uzyskując większą samoświadomość i samokontrolę, uwolnią się od uległości i agresywnych zachowań.  

  


Trening poprowadzi:
Natalia Pietkun
Psychoterapeuta psychodynamiczny,
Specjalista Terapii Uzależnień

Przez 5 lat pracowała na stanowisku psychologa w placówce kompleksowo leczącej zaburzenia funkcjonowania (pomoc psychiatryczna, psychologiczna, psychotarapuetyczna). Prowadziła psychoterapię indywidualna oraz grupową. Założyła własną autorską grupę wsparcia dla osób uzależnionych projektując programy terapeutyczne. Pełniła funkcję Ordynatora Oddziału Dziennego dla osób Uzależnionych z Podwójną Diagnozą. Od 2008 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem KARAN. Prowadziła i koordynowała programy profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży oraz do rodziców (Trening Umiejętności Wychowawczych) i nauczycieli (Trening Zastępowania Agresji, szkolenia dotyczące uzależnień oraz zachowań suicydalnych). Zajęcia warsztatowe dla uczniów z szeroko pojętej ochrony zdrowia psychicznego, np. profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych i uzależnień behawioralnych, nałogowego korzystania z Internetu czy treningu radzenia sobie z emocjami w ramach Treningu Kontroli Złości. W ramach regularnej pracy psychoterapeutycznej prowadzi psychoterapię młodzieży i osób dorosłych z różnymi trudnościami psychologicznymi.
Cennym doświadczeniem w pracy, jak uważa, jest nieustająca sposobność zbliżania się do wytyczonych wraz z pacjentem celów oraz przekraczania ograniczeń.

Zobacz na filmie, że depresja u dzieci to nasz wspólny problem:

Polska jest na 2 miejscu w Europie pod względem liczby samobójstw nastolatków!

"Nie dostrzega się powagi problemu. Polska młodzież jest na drugim miejscu w Europie w statystyce samobójstw dokonanych. To jest problem narastający. 30 proc. młodych ludzi wymaga opieki psychiatrycznej bądź psychologicznej. Jeżeli przeliczymy to na liczbę młodzieży do 20. roku życia - to są miliony” – mówi (...) wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie prof. Janusz Heitzman."